Każdy, kto interesuje się zdrowym odżywianiem choć w najmniejszym stopniu, wie jak szkodliwe dla naszego zdrowia są słodzone napoje. Jednak nasza dieta nie musi opierać się jedynie na piciu wody, która nie ma smaku i często nie odpowiada każdemu podniebieniu. Alternatywą do sztucznych, słodzonych napojów są naturalnie wyciskane soki. Jak się zabrać do samodzielnego tworzenia napojów?

Nie tylko sokowirówka

Aby zacząć przygodę z samodzielnym przygotowywaniem sobie napojów z owoców nie musisz posiadać drogiego sprzętu, takiego jak chociażby sokowirówki i wyciskarki. W sklepach z artykułami kuchennymi jesteś w stanie już za kilka złotych kupić najprostsze wyciskacze ręczne, dzięki którym przygotujesz sok z ulubionych owoców. Wbrew powszechnej opinii naturalne soki nie kosztują tak wiele. Wystarczy kupić kilka sztuk owoców i wycisnąć. Jedynie ta czynność kosztuje nas odrobinę czasu i wysiłku, ale z pewnością nie będziecie żałować.

Zbawienne działanie

Naturalne soki mają to do siebie, że oddziałują pozytywnie na zdrowie całego organizmu. Poprawiają kondycję włosów, paznokci i skóry, dzięki zawartym w nich witaminom. Działają pozytywnie i wzmacniająco na odporność, a przede wszystkim nawadniają nasze ciało. Zachęcające do samodzielnego wykonywania soków są również ich walory smakowe. Niepowtarzalny smak, a także drobne części owoców pływające w napoju to coś, czego nie da się podrobić. Dla utrzymania prawidłowej diety powinno się codziennie jeść porcję owoców- to również zapewnić nam mogą samodzielnie wyciskane soki.