Zapewne słyszałeś o tym, że jedzenie po osiemnastej jest niekorzystne dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Osoby, które udzielają tych porad często jednak nie są w stanie wskazać skąd wziął się ten pogląd. Zastanówmy się więc, czy rzeczywiście jedzenie po godzinie osiemnastej przynosi złe skutki dla naszego organizmu. Skąd wzięła się ta „magiczna” granica na tarczy zegara?

Wszystko zależy od Ciebie

Granica godziny osiemnastej nie musi Cię dotyczyć. Dlaczego? Dietetycy zalecają, by ostatni posiłek zjeść maksymalnie na dwie lub trzy godziny przed snem. Jak wiemy, podczas snu metabolizm człowieka zwalnia i odkłada on wówczas więcej, niż podczas normalnego rytmu dziennego. Jeśli więc sypiasz późno w nocy nie musisz głodzić się już od godziny osiemnastej, bo późniejsza kolacja nie będzie dla Ciebie szkodliwa. Należy jednak pamiętać, że to co jesz ma największe znaczenie dla Twojej sylwetki.

Zdrowa kolacja

Wieczorem szczególnie powinno uważać się na to, co jemy. Nie bez znaczenia jest w końcu to, co nasz brzuch będzie trawił w nocy. Ważne jest, by wieczorny posiłek był lekkostrawny. Możesz zjeść warzywa lub owoce, które Cię nasycą, a dla Twojego organizmu nie będą stanowiły problemu trawiennego. Najważniejsze to unikać ciężkich, smażonych potraw, które są dla organizmu szczególnie ciężkie do strawienia. Mogą także powodować przyrost niechcianych kilogramów. Dlatego też ważniejsze od tego kiedy jesz swój ostatni posiłek przed snem, jest to z czego się on składa.